Вчимося жити на землі

Вчимося жити на землі

В бібліотечному філіалі №5 для дорослих Уманської міської ЦСБ до 25-річчя Чорнобильської катастрофи проведено конкурс серед юних користувачів, завданням якого були творчі роздуми про уроки Чорнобиля «Дихає Чорнобиль нашими гріхами». Роботи доповнювалися віршами, малюнками, фотографіями. Багато авторів висловлювали власні думки та ставлення до трагічних подій. Переможцями стали: учениця 10 класу ЗОШ   І-ІІІ ступенів №3 Катерина Запорожець, авторка кращого малюнка та студентка Уманського медичного коледжу Олена Фриюк, авторка кращого вірша.


Відбулася літературно-мистецька зустріч юних талантів учнів 10-х та 11-х класів ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 та №14 з ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській електростанції та поетами Уманщини. У виконанні учнів звучали власні твори та поезії місцевих авторів М. Малиновського,Л. Качанової, В. Крамаренко. З авторським твором виступив Євген Вишомирський, неодноразовий переможець міських творчих конкурсів на кращий письмовий твір «Чорнобиль очима дітей» — учень НВК загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 колегіуму.

Поетичними рядками, словами подяки і шани до ліквідаторів, хто зберіг життя на Землі, звернулася неодноразова переможниця міських творчих конкурсів на кращий малюнок «Чорнобиль очима дітей», учениця 10 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Катерина Запорожець.

Запрошені ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС полковник запасу В.Е. Возний, підполковник запасу В.В. Мазур, свідки тих жахливих подій, які пережили ту катастрофу, — як ніхто інший розуміють руйнівні наслідки техногенної аварії на японській АЕС «Фукусіма-1». Звернули увагу на відмінність цієї аварії від Чорнобиля.


Сигнал біди, який сколихнув світ 26 квітня 1986-го, не замовкає уже 25 років. Нині він посилюється. Змінено підходи до ядерної енергетики, зазначив у своєму виступі полковник запасу кадровий військовий М.Н. Бесараб. Один із упорядників книги «Герої Чорнобиля поруч», член Національної Спілки журналістів України, нині завідуючий методичним кабінетом Уманського агроколеджу.


Віршованими рядками звернулася до учасників заходу місцева поетеса, самодіяльний композитор, співачка, авторка поетичної збірки «Земля моя» Є.Г. Сухина.

Про зворушливу любов до Полісся, своєї малої Батьківщини «назавжди зниклого хутірця», і нарешті про ніжну любов до її величності Природи донесла до юних учасників зустрічі місцева поетеса, автор поетичної збірки «Душа квітує віршами» Л.Л. Бойчук.

У поезії старшого наукового співробітника, кандидата біологічних наук дендропарку «Софіївка» О. К. Мороз звучала безмежна і зболена любов до України.


Викладачі музичного відділення гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Т.Г. Шевченка О.О. Гнатюк, В.В.Коваленко виконали музичні твори.

Звучала пісня на музику Н. Кляус та слова В. Крамаренко.

Т. Цимбал, завідувач БФ №5

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*