Авторові «Пісні про рушник»

 

Авторові «Пісні про рушник»

Віршем місцевої поетеси, співачки, художниці Лариси Шабаліної розпочалась літературно — музична вітальня «Авторові «Пісні про рушник»»( до 100-річчя від дня народження Андрія Малишка) в міській бібліотеці – філії №5 Уманської МЦСБ:

Обухів пам’ятає про Малишка.
Течуть літа, мов Кобрини вода.
Мале дитя відкриє вперше книжку
І «Пісню про рушник» візьме у дар.

      Та й розпочне знайоме: «Рідна мати…»
Проллється слово світлом з роду в рід.
І квіти шани будуть проростати
У неньки Ївги на сумній горі.
Простелеться дорога рушниками,
Які вкриває двостороння гладь.
Поета хата білена руками
Тих Берегинь, чиї думки летять.
      В минуле, щоб зв’язати з сьогоденням,
Бо із глибин видніше майбуття.
І сяють обереги одкровенням
На вишитому дереві життя.

Є вулиця Малишкова і школа,
Козацький хрест, що тричі воскресав
Із небуття, як в казці. Видноколом
Вітри мелодій, відблиски заграв….

Ні , не згасає про поета згадка.
На материзні – серця материк.
І Ольга Сак – з його таки нащадків –
Малює Герб, а в ньому – той рушник.
  

Малюнок автора

Згадати видатного українського поета – пісняра завітали: місцева письменниця, публіцист Ольга Павленко, авторка книг «Мальви на причілку», «Абетка – ярмарок». Переможець літературних конкурсів, член Національної Спілки Письменників України.
Працює учителем української мови та літератури Бабанської загальноосвітньої школи району.В студентські роки на літературних зустрічах зустрічалася з Андрієм Малишком. Має книгу з його автографом. Прочитала власний твір про пісню «Рідна мати моя..», яка відома у всьому світі.


Читаючи твори А.С. Малишка ми насолоджуємося чистою, виразною мовою, яскравими образами, а найбільш, мабуть, глибиною ліричного почуття.
Ольга Тодчук, поетеса, член Спілки Журналістів України, голова організації «АЖУР» ( Актив Жінок Уманського району), головний спеціаліст з гуманітарних питань Уманської районної ради, керівник юнацького дискусійного клубу «САПФІР» , який діє при районному Центрі дитячої та юнацької творчості розповіла про повоєнну творчість поета.Своє ставлення і розуміння творчості Андрія Малишка зазначив у своєму виступі Дмитро Безверхній, юний поет, член дискусійного клубу «САПФІР» , заступник президента, переможець тринадцятого конкурсу «Обдарованість року», учень Паланської ЗОШ району. Прочитав власний вірш.


Про значення «Пісні про рушник» в її особистому житті та свій вірш мав місце у виступі Софії Кримовської, уманської  поетеси , журналістки, голови Уманського літературного клубу, адміністратора та редактора однойменного сайту.


Від пісні, від звичайної розмови, від гарячого земного життя йде Малишкова поезія, тому так пахнуть чебрецем, полином, м’ятою, степом, Дніпром, квітучим вишневим садом його вірші, які слухали у виконанні учнів Уманської ЗОШ №14.

 

Андрій Малишко — поет –лірик. Його голос,то ніжний , і схвильований, як перші слова кохання, то гнівний, сповнений пристрасті вибухової сили , не можна сплутати з чиїмось іншим.
Провідний мотив творчості А. Малишка – любов до України. Його поезія збагачує нас, виховує розуміння прекрасного.
Серед письменників ніхто не знав стільки пісень, як Андрій Малишко, і ніхто не вмів їх так гарно співати , як він. Отож мати не тільки рушник вишиваний дала на щастя синові, а й українську народну пісню. Він створив багато пісень,  які живуть і нині.Пісні «Ми підем, де трави похилі…», «Київський вальс», «Пісня про Київ», «Цвітуть осінні тихі небеса», «Вчителько моя…», «Пісня про рушник», «Стежина» на слова Андрія Малишка виконали Галина Смілянець та Олександр Макаренко.
В літературно – музичній вітальні брали участь учні Уманського професійного ліцею (Заст. директора  із навчально –виховної роботи Н.П.Босовська), учні10-11кл. Уманської ЗОШ №3(заст..директора із навчально – виховної роботи О.В. Гнатишина), учні 8-х кл. Уманської ЗОШ №14 ( заст.директора із навчально- виховної роботи А.М. Сьомак).

 

 

 

 

 

 

 

У пам’яті сучасників назавжди зберігся його образ – людини рідкісного душевного багатства, полум’яного патріота, поета – трибуна, вічно молодого, чесного і принципового, з іскристим вогнем в очах.


Завідувач Уманської міської

бібліотеки-філії №5 Т.Цимбал.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*