Новорічне вітання

З наступаючим НОВИМ РОКОМ та РІЗДВОМ вітає читачів, користувачів, друзів та колег колектив Уманської міської бібліотеки-філії № 5!

Бажає любові, добра, здоровя, достатку, творчих успіхів.

Запрошуємо на масові заходи, які будуть проводитись у січні 2013 року:

 

Коментований перегляд  літератури

« ЧАРІВНІ ЗИМОВІ СВЯТА»

2.01                             17.00

Різдвяні цікавинки « ПИСЬМЕННИКИ НАВКОЛО ЯЛИНКИ»

5.01                              14.00

5 хвилин з народознавством « ЯСЕН СВІТ КОЛЯДИ»

12.01                             15.00

Виставка однієї книги

ВИСТАВКА ОДНІЄЇ КНИГИ

“М А Р И Н А   П А В Л Е Н К О ПРО ПАВЛА ТИЧИНУ, НАДІЮ СУРОВЦОВУ, ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА, ВАСИЛЯ СТУСА, ІРИНУ ЖИЛЕНКО’’ в  Уманській бібліотеці-філії№5

Автор цієї книги – уманська письменниця,  кандидат педагогічних наук, доцент кафедри украЇнськоЇ літератури Уманського Державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Член НаціональноЇ Спілки письменників УкраЇни, переможець і лауреат літературних конкурсів, автор багатьох наукових публікацій , методичних рекомендацій–МАРИНА  ПАВЛЕНКО.

Вона розповість вам про дитинство п’яти   украЇнців, які прославили нашу краЇну у всьому світі. Читайте історію про Павла Тичину, поета-модерніста, державного та громадського діяча, академіка АН УРСР, чия складна доля є дуже характерною для першоЇ половини ХХ століття;

Надію Суровцову письменницю, журналістку, перекладачку, громадського діяча, спадщина якої досі майже не видана;

Василя Симоненка поета, прозаїка, перекладача, журналіста, творчість якого глибоко пронизана народнопісенними мотивами;

Василя Стусапоета, перекладача, публіциста, політв’язня, правозахисника, Героя України.

6 січня 2013 року виповниться 75 років з дня його народження . Марина Павленко пише :”Так, якщо хоч трохи житимемо за Василем Стусом  треба мати тверде переконання,що твоя Правда за тобою. Ті, що переслідують тебе,тримають УкраЇну в колоніальному ярмі шляхом страшного терору, геноциду, нищення найкращих синів УкраЇни. На твоєму прапорі – вільна Україна з вільними громадянами, державою, в якій не буде соціального визиску і національного гніту.Отже , борючись із темрявою, ти несеш своему народові світло Правди”.

Творчість Василя Стуса викликає  неабиякий інтерес у сучасних літературознавців.

У книзі має місце розповідь про Ірину Жиленкопоета, прозаЇка, перекладача, особливістю поетичного  світобачення  якоЇ було воздавання слави повсякденному  життю.

Запрошуємо всіх бажаючих докладніше ознайомитися з виставкою.

Тиждень права

Тиждень    права

Щороку , 10 грудня Міжнародне  співтовариство відзначає День прав людини. Саме цього дня 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну Декларацію прав людини.

Правова освіта підростаючого покоління має здійснюватися в органічному поєднанні   з реальними подіями, щоб молодь усвідомила свій нерозривний зв’язок з іншими членами суспільства , відчула відповідальність перед державою, громадянами якої вона є.

Саме тому держава сприяє формуванню та розвитку молодіжної політики  в Україні в суспільному , культурному та освітньому аспектах.

Як зацікавити юнаків правовою літературою, як переконати їх не тільки знати свої права , але й виконувати свої обов’язки? Допомогти юнакам та дівчатам вільно орієнтуватися в складному вирі правових питань спрямовані заходи ,які проводились  у бібліотеці – філії №5:

Коментований перегляд друкованих видань : « Держава і право як закономірний результат розвитку цивілізації»;

Корисна інформація : « Права дитини, згідно з Конвенцією ООН»  ; із циклу заходів « Соціально — правова і політична культура»:

Тематичний захід інформаційного, освітнього та виховного характеру

« Права людини в українському суспільстві» з участю органів місцевої влади , органів  самоврядування, політичних партій.