ЗАХОДИ УМАНСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ-ФІЛІЇ № 5 ПРИУРОЧЕНІ 95-ІЙ РІЧНИЦІ БОЮ ПІД К Р У Т А М И

Бій під Крутами – бій , що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції КРУТИ під селищем Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 км на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4- тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. У перебігу військових дій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді.

ВИСТАВКА- ВШАНУВАННЯ : » ВІДРОДЖЕННЯ НАЦІЇ : ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ ( 1917 – 1919)» 14-27 січня

Дана тема висвітлюється в наукових та довідкових виданнях, навчальних підручниках для вищих учбових закладів, періодичних виданнях представлених  на виставці – вшанування.

Тематична поличка :” БІЙ ПІД КРУТАМИ – ІСТОРІЯ ПОДВИГУ

Відступіть, Фермопіли !

В борні за свободу

Стали Крути для нас

Смолоскипом в роковану мить.

Понад Крутами сніг.

Понад Крутами – пам”ять народу.

Понад Крутами – вічність

У сурми сурмить!

ПАВЛО ТИЧИНА

Пропонуємо періодичні видання по даній темі. Думаємо Вас зацікавить перебіг бою, який написав свого часу, його безпосередній учасник АВЕРКІЙ  ГОНЧАРЕНКО – сотник, колишній командир куреня Першої імені гетьмана Богдана Хмельницького Юнацької військової школи. Його спогади друкуються в журналі “ ВІЙСЬКО УКРАЇНИ” № 1-2 ( 2012) стор.84-87 – центральному друкованому органі Міністерства оборони України. Назва статті :  Серце зі сталі і дух з граніту”.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*