ЗАХОДИ УМАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ- ФІЛІЇ № 5 ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ ТА СВОБОДИ УКРАЇНИ

День Соборності – свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української НародноЇ Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День Соборності відзначався з 1999 року. Свято встановлено в Україні, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Українсько ї Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної ( соборної ) держави…» згідно з Указом Президента України « Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/ 99. У цей день також прийнято згадувати іншу подію , яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 року – прийняття IУ Універсалу УЦР , яким проголошувалася повна незалежність УНР.

30 грудня 2011 року указом Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано натомість встановлено « ДЕНЬ СОБОРНОСТІ ТА СВОБОДИ УКРАЇНИ»

ІНФОРМАЦІЙНО- ТЕМАТИЧНА ВИСТАВКА: СВЯТИЙ СОБОР, ЩЕ ЗВЕДЕНИЙ ДІДАМИ, НАВІКИ ЗБЕРЕЖІТЬ В ДУШІ СВОЇЙ 17 – 23 січня

Виставка познайомить Вас із навчальними посібниками, підручниками для студентів історичних спеціальностей вищих навчальних закладів, матеріалами газет центральних органів виконавчої влади України “ Урядовим кур”єром” та “ Українським історичним журналом” Національної Академії Наук України, інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені  І. Ф. КУРАСА, які висвітлюють тему прагнення до єдності всіх теренів українського народу- ідею Соборності та Свободи України.

ІСТОРИЧНА ПОДОРОЖ : СОБОРНІСТЬ У ПОЕТИЧНОМУ ВИМІРІ” — 19 січня

І, подавши братні руки,

Всі народи, як брати,

Поклялися спільно йти

До братерства, згоди, злуки

Олександр Олесь

Ідея Соборності України звучить в поезіях Олександра Олеся та Євгена Маланюка.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*