Літературно-мистецькі зустрічі

 

“Б е з   п р а б а т ь к і в с ь к о ї  с в я т о ї   м о в и  і

с о л о в” ї н о ї   п і с н і  н а р о д у   н а ш о г о 

 н е м а є»

—  літературно-мистецькі зустрічі з письменниками  та виконавцями української пісні Уманщини в бібліотеці-філії №5.

Прекрасна наша мова, бо писалась людьми з незглибимими душами, кров’ю гарячих сердець. Це мова самого народу. Це мова Кобзаря, якого ми любимо і яким пишаємось, якого знає і шанує весь світ. Слово – чисте і міцне, мов  криця, геніальної Лесі Українки, майстрів поетичного слова – М.Рильського, П. Тичини, В.Сосюри, В.Симоненка, Л.Костенко, С.Воробкевича, О.Підсухи, Д.Білоуса. Вони прагнули, щоб мова, ніби зелено віттям, огорнула всю Україну.

 І на  У м а н с ь к і й з е м л і українське слово звучить авторитетно. Поетичними рядками уманських поетів може пишатися наша Уманська земля, на якій вони зродилися, з ними не сором виходити й на всеукраїнські обшири. Їм зрадів би Іван Франко, автор живих, грізних, огромних сонетів та Нев’янучого “ Зів’ялого листя”, їх привітав би закоханий у класичні форми Максим Рильський.

Петро Поліщук — Член Національної Спілки письменників України. Лауреат літературно-мистецької премії «Берег надії» імені Василя Симоненка, лауреат літературної премії імені Бориса Нечерди.

Марина Павленко — лауреат літературної премії «Благовіст», українсько-німецької премії імені Олеся Гончара, літературної премії імені Михайла Чабанівського, премії Фонду Воляників-Швабінських при Фундації Українського Вільного Університету в Нью-Йорку, журналу «Березіль», премії імені Лариси Шахової, Член Національної Спілки письменників України. Ольга Тодчук — Член Спілки Журналістів України.

Володимир Тодчук-Товкач — має публікації в міськрайонній газеті. Його поезія специфічна, наповнена глибоким багатозначним змістом. У співавторстві з дружиною Ольгою Тодчук написали поетичну збірку «Плетиво світів».

Ольга Павленко -переможниця літературних міжнародних та всеукраїнських конкурсів, Член Спілки письменників України. Софія Кримовська — уманська поетеса, дипломант міжнародного літературного конкурсу «Гранослов». 

Лариса Шабаліна — поетеса, співачка, художниця, популяризатор народної творчості.

Валентина Дігтяр — поетеса, освітній і громадський діяч уманського краю. На слова Євгенії Сухини — поетеси, співачки, самодіяльного композитора написано ряд пісень.Сама п.Євгенія  теж написала чимало пісень на вірші поетів Черкащини. Має золоту медаль ВНГ за методичні матеріали стосовно роботи з батьками та громадськістю у вихованні дітей.

Микола Коструба — лікар, поет, художник, науковець.

Любов Бойчук — жінка з поетичною душею, неабияким хистом і нелегкою долею. Має титул «Жінка року»  в номінації » Поетичний літописець села». Автор поетичної збірки «Душа квітує віршами».

Юні обдарування рідного краю Марія та Даша Черній, учні Уманської дитячої школи мистецтв, неодноразові переможниці обласних та регіональних конкурсів виконавської майстерності обдарованих дітей. Сестри Черній навчаються в Уманській загальноосвітній школі № 11. У 2011 році Даша отримала гран-прі на обласному конкурсі. А ансамбль » Жар-птиця», в якому вони беруть участь зайняв перше місце. У виконанні сестер звучали пісні про Україну. Даша виконала авторську пісню про рідний край. Серед запрошених була: головний спеціаліст Уманської районної ради, керівник районного юнацького дискусійного клубу «САПФІР», організатор конкурсу «ОБДАРОВАНІСТЬ РОКУ» Ольга Тодчук.

У виконанні співачки Олени Мащенко звучали авторські пісні про Умань, парк «Софіївку».

Чарували своїм співом викладачі музичного відділення гуманітарно-педагогічного коледжу імені Т.Г. Шевченка:О.С.Бердніков, О.О. Гнатюк, С.М.Кулічова та студент музичного відділення М.С. Мартиненко, які майстерно виконали музичні твори на слова Тараса Шевченка.

Про автора поетичної збірки «Пробудження» Ларису Шабаліну, поет Петро Поліщук пише: » У Лариси Шабаліної рядок не просто римований з іншим рядком — тут римується саме життя, з його болями  і радощами, злетами і падіннями, добром і злом, — те життя, яке випало на долю поетеси і яке вона не просто пробиває, а творить, бо , як писав відомий філософ Лев Шестопалов, говорити про прекрасне — найостанніша річ: потрібно творити прекрасне».

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Літературно-мистецькі зустрічі

“Б е з   п р а б а т ь к і в с ь к о ї  с в я т о ї   м о в и  і  с о л о в” ї н о ї   п і с н і  н а р о д у   н а ш о г о  н е м а є»

—  літературно-мистецькі зустрічі з письменниками  та виконавцями української пісні Уманщини в бібліотеці-філії №5.

Прекрасна наша мова, бо писалась людьми з незглибимими душами, кров’ю гарячих сердець. Це мова самого народу. Це мова Кобзаря, якого ми любимо і яким пишаємось, якого знає і шанує

весь світ. Слово – чисте і міцне, мов  криця, геніальної Лесі Українки, майстрів поетичного слова – М.Рильського, П. Тичини, В.Сосюри, В.Симоненка, Л.Костенко, С.Воробкевича, О.Підсухи, Д.Білоуса. Вони прагнули, щоб мова, ніби зелено віттям, огорнула всю Україну.

І на  У м а н с ь к і й з е м л і українське слово звучить авторитетно. Поетичними рядками уманських поетів може пишатися наша Уманська земля, на якій вони зродилися, з ними не сором виходити й на всеукраїнські обшири. Їм зрадів би Іван Франко, автор живих, грізних, огромних сонетів та

Нев’янучого “ Зів’ялого листя”, їх привітав би закоханий у класичні форми Максим Рильський.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *