ЗАХОДИ УМАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ-ФІЛІЇ № 5 ДО 115-річчя від дня народження В.СОСЮРИ

Щирість, задушевність, яскрава, емоційно наснажена образність, звернення до найсокровенніших людських почуттів – основні риси поетичної спадщини В. Сосюри, якого справедливо називають одним із найтонших ліриків української літератури ХХ століття. Боротьба й кохання, ці, здавалося б, непоєднувані поняття стали лейтмотивом творчості поета. Він намагався осягнути складність та неоднозначність епохи, сучасником якої був, завжди залишаючись людиною, залюбленою в красу, довершеність – чи то зорі золоторогої, чи то ластівок на сонці, чи то рідного слова. Драматична доля спіткала деякі твори В.Сосюри, вони стали причиною безпідставних звинувачень у націоналізмі – тільки тому, що автор прагнув осмислити, збагнути справжню суть таких понять, як любов до Батьківщини, патріотизм. Йому вдалося передати ті найпотаємніші почуття, які живуть у серцях багатьох людей, але про які не кожен може сказати.

5 хвилин з поезіею : «ТАК НІХТО НЕ КОХАВ» 4 січня

КАТЕГОРІЯ КОРИСТУВАЧІВ: ЮНАЦТВО

МЕТА ЗАХОДУ : сприяти поглибленню знань про особисте життя та інтимну лірику поета; розвивати інтерес до національних надбань українського народу,  виховувати почуття людяності, доброти, честі, подружньої вірності.

ТАК НІХТО НЕ КОХАВ. ЧЕРЕЗ ТИСЯЧІ ЛІТ

ЛИШ ПРИХОДИТЬ ПОДІБНЕ КОХАННЯ.

В ДЕНЬ ТАКИЙ РОЗЦВІТАЄ ВЕСНА НА ЗЕМЛІ

І ЗЕМЛЯ УБИРАЄТЬСЯ ЗРАННЯ….

Сосюра справді умів любити щиро й вірно — від такого кохання зацвітає весна на землі, у небі золотий Оріон стає квіткою, яку можна  подарувати єдиній, коханій на усе життя людині.

Виставка – персоналія : » Я УКРАЇНУ НЕ ЗАБУДУ, ВОНА ДЛЯ МЕНЕ ЯК ЗОРЯ!» 5 січня

(ДО 115-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВОЛОДИМИРА СОСЮРИ)

КАТЕГОРІЯ КОРИСТУВАЧІВ: ЮНАЦТВО

ВАШІЙ УВАЗІ ПРОПОНУЄТЬСЯ ВИСТАВКА, НА ЯКІЙ ПРЕДСТАВЛЕНІ ТВОРИ ПОЕТА УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ  ХХ століття,наукові та літературно-художні видання – хрестоматії української літератури та літературної критики ХХ століття, матеріали про нього в науково- методичних та літературно – мистецьких журналах “ Українська мова й література в сучасній школі”, науково- методичних журналах Міністерства освіти  і науки України “ Дивослово” , методичних журналах  “ Бібліотечка “Дивослова”. Має місце наукове видання Івана Дзюби “ З КРИНИЦІ ЛІТ”, том 3, який дає літературний портрет українського письменника .

Так, у Володимира Сосюри були прижиттєва слава і хула, злети і падіння. Були лауреатські відзнаки і злісні цькування, багаторічне замовчування і божевілля, репресії і депресії. А було ще й інше : на творчості Сосюри виростали цілі покоління українських патріотів, його безсмертний вірш  “ ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ”  породив легіон поетів-борців за українську волю і долю , за майбутнє великого Шевченкового роду – народу.

Запрошуємо до перегляду.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*