ЗАХОДИ УМАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ-ФІЛІЇ № 5

ДО 75 – річчя від дня народження ВАСИЛЯ СТУСА

Життя і творчість В.Стуса,одного з найвизначніших поетів ХХ століття, схоже на спалах – короткий і яскравий . Мистецька спадщина В.Стуса оригінальна, потужна, самобутня. Дослідники його художнього доробку стверджують, що годі шукати в ньому тематичної чи жанрової різноплановості . Поет тривалий час був насильно відірваний від нормального людського життя, від сучасного йому літературного процесу, що певною мірою й визначило поетику його творів, їхній художній світ, але аж ніяк не позначилося на загальнолюдському пафосі поезій, силі емоційного впливу на читача.

Поет прагне наблизити людей до ідеалів добра, справедливості, гуманізму, правди – цих вселюдських ідеалів, за якими для нього не губилася Ідея національної самосвідомості рідного народу.

КНИЖКОВА ВИСТАВКА- ПЕРЕГЛЯД : » ЯК ДОБРЕ ТЕ, ЩО СМЕРТІ НЕ БОЮСЬ Я …» — 4 січня

Мають місце твори письменника,  критичний матеріал про Василя Стуса  у періодичних виданнях.

Цікавим є краєзнавчий розділ виставки. У літературно- художньому виданні “ По той бік мовленого слова “ ( Упорядник Григорій Білоус) увійшли аналітичні матеріали до літературного портрету Василя Стуса. Текст цього збірника дає унікальний матеріал педагогам, студентам, школярам для вивчення літератури рідного краю. До Часопису Черкаської обласної організації  Національної Спілки  письменників Черкащини “ Холодний Яр”  ввійшов твір Василя  Стуса “  Зникоме розцвітання особистості “.

Запрошуємо до перегляду.

ВИСТАВКА ОДНІЕЇ КНИГИ : «МАРИНА ПАВЛЕНКО ПРО ПАВЛА ТИЧИНУ,НАДІЮ СУРОВЦОВУ, ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА, ВАСИЛЯ СТУСА, ІРИНУ ЖИЛЕНКО»2 січня 2013 р.

 

Про виставку однієї книги читайте за адресою:

http://umanlibrary5.blox.ua/2012/12/Vistavka-odniyeyi-knigi.html

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*