Фоторепортаж «Перемога, свята Перемога!»

Зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни,сьогоднішними захисниками Вітчизни в/ч А3024 та в/ч А2614 в Уманській міській бібліотеці-філії № 5

Літературна муза в шинелі фронтовій

З ініціативи Уманської міської ветеранської організації ( голова -Ходан А.Є), громадської організації “Народна пам”ять Уманщини”(голова- Риндюк В.В.), Уманської міської бібліотеки-філії №5 ( завідувач –Цимбал Т.Г.) до 68-ої річниці Перемоги та в рамках обласного конкурсу “У фотооб’єктиві – користувач”, який проходить з 1 березня по 15 квітня 2013 року в номінації “Громада і бібліотека” в бібліотеці діє виставка-експозиція “1941-1945. Овіяні славоюта виставка-спомин, на якій – фото, спогади ветеранів Великої Вітчизняної війни, особисті речі, нагороди учасників цих подій.

Проведено зустріч спадкоємності трьох поколінь: ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-інтернаціоналістів, сьогоднішніх захисників Вітчизни в/ч А 3024 та в/ч А 2614.

У гостях у бібліотеці побували ветерани Великої Вітчизняної війни:Тадеуш Володимирович Скамской, полковник у відставці, визволитель міста Умань, танкіст та Віктор Сергійович Кімлач, полковник у відставці, учасник Корсунь-Шевченківської операції, Яссо-Кишинівського групування, звільняв Румунію.

Переглянути відео
Голова громадської організації Народна память Уманщини” Владислав Риндюк розповів про пошукову діяльність, яку ведуть члени організації. Зазначив, що це не тільки розкопки, це ще й ретельне вивчення історичних документів, архіву предметів війського часу, які багато що можуть розповісти про людей, яким вони належали, і про той, страшний час, коли люди щодня і щохвилини проявляли героїзм у боротьбі за свободу Батьківщини. На жаль, все менше залишається очевидців тих трагічних подій, і в  майбутньому розповісти про них нам зможуть тільки “німі” свідки – експонати. Тому наше завдання ретельно берегти кожну крупинку історії, здатну відновити достовірну картину тієї війни.


Про свою військову службу розповіли полковник у відставці, голова ветеранської організації військової частини А 3024 Микола Никифорович Бесараб та полковник у відставці Володимир Олександрович Прилепко. Піснею привітав ветеранів Великої Вітчизняної  з наступаючим святом Перемоги старший солдат військової частини А 2614 Сергій Андрійович Франківський.


Учасник бойових дій в Анголі Володимир Миколайович Дуравко поділився з учнями своїми спогадами про участь у бойових діях.


Мав місце на зустрічі виступ голови Уманської міської організації Міжнародного Українського Союзу учасників війни, члена президії міської ради ветеранів Марії Абрамівни Вальдман.


Поспілкуватись і привітати ветеранів завітали переможці районного конкурсу “Обдарованість-2013” в номінації “Поетичний олімп” члени районного дискусійного  клубу “САПФІР” – Софія КОЛЕСНИК, учениця 9-го класу Косенівської загальноосвітньої школи району та Дмитро БЕЗВЕРХНІЙ, учень 11-го класу Паланської загальноосвітньої школи району ( керівник Ольга Василівна ТОДЧУК), учні Уманського професійного ліцею (заступник директора із навч.виховної роботи Н.П.Босовська), учні 10-11 класів загальноосвітніх шкіл №3 ( заст.директора із навч.виховної роботи О.В.Гнатишина) та №14 ( заст.директора із навч.виховної роботи А.М.Сьомак).Пісні воєнної тематики звучали у виконанні методистів Уманського РЦКІД Олександра Макаренка, Володимира Павленка, Сергія Цюри.

Працівники Уманської міської бібліотеки-філії №5 для дорослих висловлюють подяку за допомогу в проведенні заходу Уманській міській ветеранській організації ( голова  —

Ходан А.Є), громадській організації “Народна пам’ять Уманщини” ( голова – Риндюк В.В), голові ветеранської організації військової частини А 3024 М.Н. Бесерабу. Щира вдячність за подарунки бібліотеці:документальний навчальний відеофільм Молодість не зламана війною”( М. Бесераб),книгаАлеями людських почуттів” (Дмитро Безверхній).