Анонc на ІУ квартал 2013року

Книжково-ілюстративні виставки та масові заходи різної тематики запрошує відвідати науковців, краєзнавців, істориків, викладачів та студентів, учнів та просто небайдужих до історії рідного краю Уманська міська бібліотека-філія № 5.

До відзначення 70-річчя визволення України від фашистських загарбників та 70-річчя Великої Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Виставка історико-краєзнавчої літератури:

“70 років вдячної памяті

10.09 — 20.12

 

Вас чекають: збірники документів та матеріалів періоду Великої Вітчизняної війни на Черкащині, Уманщині , документальні розвідки про видатних воєначальників – уродженців Уманщини, краєзнавчі дослідження історії окупаційного періоду міста Умані гітлерівськими загарбниками 1941-1943 років, свідчення очевидців-мешканців нашого міста, відеозаписи краєзнавчої тематики “Молодість не зламана війною”відео, “Літературна муза в шинелі фронтовій” .

Надіємось, що всіх зацікавить книга – монографія В.В. Сокирської Історик Григорій Юхимович Храбан: (Життєвий шлях та наукова спадщина (1902-1990). У дослідженнях, краєзнавчій роботі темі Великої Вітчизняної війни, визволенню рідного краю Г.Ю.Храбан відводив чільне місце. Вічно житимуть у пам’яті народу визволителі уманської землі, їх невмирущі ратні подвиги. Радянські воїни в Умансько-Батошанській операції виявили неперевершені зразки масового героїзму, і про це ми дізнаємося завдяки копіткій дослідницькій діяльності неперевершеного краєзнавця Г. Ю. Храбана.

Відразу після закінчення Корсунь-Шевченківської битви війська 2-го Українського фронту почали готуватися до Уманської операції, яка була складовою частиною стратегічного завдання Червоної Армії визволити Україну від німецько-фашистських загарбників. Цій темі і саме цьому військовому з’єднанню Г.Ю.Храбан присвятив документальний нарис “Уманська операція військ 2-го Українського фронту”.

Г.Ю.Храбаном було встановлено, що двадцяти військовим частинам і з’єднанням за мужність і героїзм, проявлений в боях за визволення Умані, було присвоєне почесне звання “Уманських”. Таке звання отримала танкова бригада під командуванням полковника С.Н. Мирводи. Про це йшлося в газетній статті дослідника “Герої Уманської танкової бригади”. Зі складу бригади ще чотирьом воїнам за визволення Умані було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Доповнення виставки — знаменитий плакат часів Великої Вітчизняної війни, створений художником Іраклієм Тоідзе в кінці червня 1941 року.

Ми сподіваємось, що запропоновані матеріали зацікавлять краєзнавців, істориків, студентів, учнів та просто небайдужих до історії рідного краю.

Видання запропоновані на книжково-ілюстративній виставці – це вияв поваги до воїнів, що зупинили гітлерівську навалу ціною власного життя, данина пам’яті тим, кого безпосередньо торкнулася катастрофа під назвою ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА.

До 80-річчя Голодомору(1932-1933 роки в Україні)

1. Виставка архівних, науково-популярних та художньо-публіцистичних видань:

“Голодомор: погляд через 80 років”

10.09 – 27.11

Вашій увазі представлено науково-документальні книги та архівні документи очевидців Голодомору як однієї з найтрагічніших сторінок в історії Української держави, зокрема Черкащини та Уманщини.

Доповнення виставки : плакат Г. Шевцова “Які будуть жнива?”, колоски жита, пшениці, вівса, свічка, чорна стрічка.

2. Правоосвітній захід : Закон України Про

Голодомор 1932-1933 років в Україні” та інші урядові документи – з участю спеціалістів міськрайонного управління юстиції, відділів з питань внутрішньої політики та архівних відділів міської ради, адміністрацій навчальних закладів мікрорайону залізничного вокзалу.

12 листопада 13.00

День правового інформування

І жовтня 2013 року

І. Виставка видань правової літератури :

Я маю право жити на Землі

10.09 – 31.12

Маємо надію, що ознайомлення Вас з правовою літературою.яка представлена на виставці сприятиме тому, щоб утвердити Вашу віру в основні права людини, в гідність і цінність людської особи, в рівноправність чоловіків і жінок та в рівність прав великих і малих націй.

Мають місце творчі роботи користувачів учнів 10-11 класів з поглибленим вивченням правознавства Уманських

загальноосвітніх шкіл № 3 та № 14  на теми :»Знаємо та реалізуємо свої права»,»Права дитини: як я їх розумію», «Права людини починаються з прав дитини».

2. Тематичний захід інформаційного, виховного, дискусійного характеру : “Закон і право – мистецтво добра і справедливості” — спільно із спеціалістами правової галузі, охорони здоров’я, органами виконавчої влади, правоохоронними органами, громадськими організаціями, адміністраціями навчальних закладів мікрорайону залізничного вокзалу.

І.10 13.00

До зустрічі !

 

Книги моєї малої Батьківщини

 

Бібліографічний віртуальний покажчик нових краєзнавчих надходжень

Уманської міської бібліотеки-філії №5.

Рідний край — це мала Батьківщина. Вивчення його історії та культури, народної творчості та мистецтва, знання традицій, формування свідомості нащадків неможливе без вивчення і пізнання малої Батьківщини.

Матеріал згруповано за тематичними розділами :

Історичне краєзнавство Уманщини.

Про видатних і непересічних воєначальників ХХ століття —

уродженців Уманщини.

Національний дендропарк «Софіївка» — видатне творіння кінця ХУІІІ — початку ХІХ століття.

Художні твори місцевих письменників, членів Національної Спілки письменників України.

Випуск покажчика знайомить користувачів з новими надходженнями краєзнавчої літератури.

Бібліографічні описи супроводжуються анотаціями.

Видання носить вичерпний характер.

Матеріали покажчика можуть бути використані користувачами,яких цікавлять твори місцевих авторів та література про свій регіон. Детальніше